X Szkolne Regaty Żeglarskie rozstrzygnięte

X Szkolne Regaty Żeglarskie rozstrzygnięte

12 maja 2017 roku na wodach Zalewu Sulejowskiego odbyły się jubileuszowe X Szkolne Regaty Żeglarskie im. Tomka Opoki o Puchar Starosty Powiatu Tomaszowskiego.

W zawodach zorganizowanych przez tomaszowski Oddział Ligi Morskiej i Rzecznej wzięło udział pięć załóg reprezentujących szkoły ponadgimnazjalne z Tomaszowa Mazowieckiego. Słoneczna pogoda i wiatr wiejący z siłą 2-3 w skali Beauforta pozwolił na rozegranie trzech biegów, które wyłoniły zwycięzcę. Bezkonkurencyjna okazała się reprezentacja  Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 8, wygrywając wszystkie biegi. Załoga w składzie: Dariusz Jachimowski – sternik, Magdalena Piechota, Dominika Szymańska, Mateusz Lizut, Maciej Pawlikowski, z rąk sędziego głównego Pana Tadeusza Koteli oraz organizatora Pana Wojciecha Małagockiego odebrała okazały puchar. Drugie miejsce zajęła załoga z I LO, a trzecie załoga z ZSP nr 3.

Po zakończonych zawodach na wszystkich uczestników czekały kiełbaski z grilla oraz drobne upominki.

Organizatorzy i biorące w regatach załogi składają serdeczne podziękowania ratownikom WOPR, którzy czuwali nad bezpieczeństwem rywalizujących załóg oraz Piotrkowskiemu Okręgowemu Związkowi Żeglarskiemu w osobie Pana Medarda Gillnera za pomoc w organizacji zawodów.

Szczególne podziękowania należą się Panu Markowi Szturnodze – bosmanowi Portu „Maruś” za gościnę i użyczenie sprzętu.

Podobne

Na morze każdy może

Na morze każdy może

W ramach corocznych spotkań z podróżnikiem organizowanych w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych nr 8 przy ulicy…