Wizyta w firmie HAPAM Poland Sp. z o.o.

Wizyta w firmie HAPAM Poland Sp. z o.o.

W dniu 27 kwietnia 2017r. uczniowie klasy II TB pod opieką Pana Michałą Nawrockiego, wzięli udział w zajęciach dydaktycznych w łódzkiej firmie HAPAM Poland Sp. z o.o.

HAPAM jest czołowym producentem odłączników wysokiego napięcia na świecie. Odłączniki produkowane są w Łodzi od 1993 roku. Firma powstała w ramach koncernu ABB przejmując z Niemiec produkcję dobrze znanych klientom odłączników typu SGF i TFB. W ciągu następnych lat zakład, w oparciu o własne biuro konstrukcyjne zmodernizował te aparaty zwiększając zakres napięć i prądów znamionowych; wprowadził również do produkcji odłączniki typu SSBII oraz VSSBIII. W 1994 firma uzyskała pierwszy certyfikat na zgodność z normą DIN EN ISO 9001 wydany przez DQS GmbH. Obecnie firma posiada certyfikat Zintegrowanego Systemu Zarządzania Jakością, Środowiskiem oraz Bezpieczeństwem i Higieną Pracy wg PN-EN ISO 9001, PN-EN ISO 14001 oraz PN-N-18001. W 2003 roku zakład produkcji odłączników wysokiego napięcia został przejęty przez holenderską firmę HAPAM i przyjął nazwę HAPAM Poland Sp. z o.o. Obecnie zakład w Łodzi zatrudnia około 70 osób i produkuje odłączniki w zakresie napięć od 72,5 kV do 800 kV.

Uczniowie wzięli udział w wykładzie przygotowanym przez pracownika firmy HAPAM – Piotra Hornung,  zostali oprowadzeni po firmie i zapoznali się z etapami produkcji odłączników elektroenergetycznych a także montażu.

Zajęcia w firmie HAPAM zrealizowane zostały w ramach projektu „Nowoczesne szkolnictwo zawodowe w ZSP nr 8”.

Podobne