TECHNICY W CERAMICE PARADYŻ

TECHNICY W CERAMICE PARADYŻ

Ceramika Paradyż Sp. z o.o. to kolejna Firma działająca na rynku budowlanym, którą odwiedzili technicy budownictwa oraz technicy urządzeń i systemów energetyki odnawialnej z klasy 2TB z nauczycielami p. Elżbieta Rodzeń i p. Kazimierzem Konewką.26 kwietnia odbyły się zajęcia dydaktyczne w trakcie, których młodzież i opiekunowie zostali przyjęci przez pracowników Ceramiki Paradyż – Firmy będącej jednym z liderów w branży ceramicznej.
Zgodnie z harmonogramem Kierownik Sekcji Rekrutacji i Rozwoju Pracowników
p. Agnieszka Kmita zapoznała nas z misją, wizją i wartościami, które tworzą kulturę organizacyjną Firmy. Została również przedstawiona oferta staży i praktyk dla uczniów i studentów.
Następnie Specjalista ds. BHP, Ochrony Środowiska i Lean Manufacturing
p. Michał Nowacki udzielił instruktażu z zakresu BHP dla gości oraz przedstawił zasady zwiedzania Spółek Grupy Paradyż.
Po przeszkoleniu mogliśmy wejść na część produkcyjną Zakładu, po której oprowadzał nas Zastępca Głównego Technologa p. Przemysław Karczmarski. Zostaliśmy zapoznani z procesem produkcyjnym płytki ceramicznej ściennej, począwszy od magazynu surowców kopalnych, przez przygotowanie masy lejnej, suszenie rozpyłowe, produkcję granulatu, leżakowanie, tworzenie pierwszej postaci płytki w prasach hydraulicznych do suszenia, szkliwienia i wypalenie płytki w piecach rolkowych. Mogliśmy również zwiedzić laboratorium i zapoznać się z podstawowymi badaniami jakie muszą być wykonane przed rozpoczęciem produkcji i po jej zakończeniu.
Ostatnim etapem była wizyta w Salonie Firmowym gdzie Specjalista ds. szkoleń p. Piotr Stępniak zapoznał nas z nowym trendem w produkcji czyli płytami „inwestycyjnymi”i wielkoformatowymi, które wypierają z rynku płytki o mniejszych wymiarach. Każdy z uczestników wycieczki miał możliwość zapoznania się z pięknymi kolekcjami płytek do wykorzystania w różnych wnętrzach.

Więcej informacji o Firmie na stronie www.paradyz.com

Organizator wycieczki Elżbieta Rodzeń

.

Podobne