Szkolenie – Tworzenie harmonogramów robót budowlanych

Szkolenie – Tworzenie harmonogramów robót budowlanych

To już ostatnie szkolenie zawodowe uczniów Technikum nr 6 w ramach realizowanego w naszej szkole projektu unijnego „Nowoczesne szkolnictwo zawodowe w ZSP nr 8′.

Uczniowie technikum budownictwa najpierw przeszli szkolenie z rysunku technicznego, następnie – BHP w budownictwie, ostatnie szkolenie to tworzenie harmonogramów robót budowlanych.

Szkolenie odbyło się w dniach 25, 27 i 29 kwietnia 2017. Prowadził je Pan Mariusz Kociemba- specjalista posiadający wieloletnie doświadczenie w kierowaniu zasobami  ludzkimi i materiałowymi oraz praktycznym nadzorem w branży budowlanej. Pan Kociemba obsługuje projekty dotyczące budowy dróg i autostrad w połączeniu z analitycznym, praktycznym przygotowaniem produkcji oraz przygotowuje harmonogramy produkcyjne i zabezpieczające BHP. Posiada praktyczną wiedzę z każdego etapu tworzenia harmonogramów zaczynając od wygrania projektu aż po jego przekazanie inwestorowi.

Szkolenie odbywało się w szkole z wykorzystaniem sprzętu zakupionego w ramach projektu. Uczniowie m.in.  tworzyli harmonogramy ogólne i szczegółowe budowy, uczyli się powiązania harmonogramu z kosztorysem.

Podobne