77 Rocznica Zbrodni Katyńskiej

77 Rocznica Zbrodni Katyńskiej

13 kwietnia 2017 roku młodzież ZSP nr 8 wzięła udział w uroczystych obchodach 77 rocznicy Zbrodni Katyńskiej, które odbyły się na Cmentarzu Wojennym przy ulicy Smutnej w Tomaszowie Mazowieckim. Podczas uroczystości po odśpiewaniu Hymnu Państwowego, odmówiono modlitwę za pomordowanych w 1940 roku na obszarze ZSRR oficerów polskich, odczytano Apel Poległych, oddano salwę honorową i złożono kwiaty. W imieniu szkół ponadgimnazjalnych wiązankę złożyła delegacja naszej szkoły z dyrektorem p. Tomaszem Migałą  i p. wicedyrektor Wiolettą Madej na czele.

Zdjęcie: Starostwo Powiatowe w Tomaszowie Maz.

Podobne

3-Majowe Święto

3-Majowe Święto

Jak co roku, uczniowie naszej szkoły wzięli udział w patriotycznych obchodach z okazji świąt majowych.…