Nasi technicy zdobywają doświadczenie

Nasi technicy zdobywają doświadczenie

W dniu 5 kwietnia, technicy budownictwa z klasy 2 TB, w ramach projektu unijnego „Nowoczesne szkolnictwo zawodowe w ZSP nr 8 w Tomaszowie Mazowieckim” uczestniczyli w zajęciach dydaktycznych w formie wycieczki zawodowej do Firmy Pekabex Oddział w Mszczonowie.

Odwiedzany Zakład jest jednym z czterech oddziałów produkcyjnych Pekabex w Polsce. Należy do najnowocześniejszych na rynku polskim oraz skandynawskim wytwórców konstrukcji żelbetowych prefabrykowanych sprężonych oraz zbrojonych tradycyjnie. W programie wycieczki, kadra menadżerska i inżynierska Pekabexu uwzględniła:

  • przedstawienie Firmy, w tym oferty wszystkich Oddziałów,
  • zapoznanie młodzieży z technologią produkcji elementów żelbetowych prefabrykowanych realizowaną w Oddziale w Mszczonowie,
  • przedstawienie zastosowania produktów Pekabex,
  • szczegółowe informacje dotyczące materiałów podstawowych – stali i betonu,
  • wycieczkę po Zakładzie.

Dzięki dużej życzliwości i profesjonalnemu przygotowaniu spotkania przez pracowników Pekabex w Mszczonowie, wycieczka była ciekawym doświadczeniem, dla młodych „budowlańców” a zdobyte wiadomości zostaną wykorzystane przez uczniów w czasie zajęć dydaktycznych.

W ramach realizowanego w naszej szkole projektu uczniowie technikum budownictwa odwiedzą jeszcze firmy:

ZAKŁAD CERAMIKI BUDOWLANEJ „OWCZARY” w okolicach Mszczonowa oraz Quix-mix Sp. zo.o. w Rawie Mazowieckiej – działający w ramach ŁSSE oraz Ceramikę Paradyż oddział w Tomaszowie Maz również objęty ŁSSE. 

Podobne