Kursy – Pielęgnacja ogrodów, BHP

Kursy – Pielęgnacja ogrodów, BHP

Uczniowie Technikum nr 6 na przełomie marca i kwietnia uczestniczyli w kolejnych szkoleniach w ramach projektu Nowoczesne szkolnictwo zawodowe w ZSP nr 8. Klasa technik urządzeń i systemów energetyki odnawialnej odbyli szkolenie BHP w budownictwie, natomiast klasa technik architektury krajobrazu – kurs Pielęgnacja ogrodów.

Kurs Pielęgnacji ogrodów zakładał dużą cześć zajęć praktycznych a więc uczniowie, pod okiem specjalisty z firmy Gowork.pl m.in. wykonywali cięcia prześwietlające drzew i krzewów, wertykulację trawników, cięcia odmładzające, sanitarne i formujące oraz wszelkiego rodzaju zabiegi pielęgnacyjne wiosenne (odchwaszczanie, sadzenie i podlewanie) jak również nawożenie trawnika. Oprócz tego wykonywali wstępne kosztorysy prac pielęgnacyjnych oraz projekty tych prac. Jak każdy z kursów zobowiązani byli napisać wstępne testy oraz testy na zakończenie.

Dla tych grup to już ostatnie przewidziane w projekcie szkolenia. Dla grupy technik budownictwa od 25 kwietnia rozpoczyna się szkolenie z tworzenia harmonogramów robót budowlanych.

Nasz projekt zakłada również wyjazdy na zajęcia specjalistyczne do pracodawców. W związku z tym każda z grup odwiedzi różne firmy z branż budowlanych, ogrodniczych oraz energetyki odnawialnej.

 

Podobne