Wycieczka na Wydział Filologiczny UŁ

Wycieczka na Wydział Filologiczny UŁ

W ostatni piątek (10.03) byliśmy na dniach otwartych Wydziału Filologicznego Uniwersytetu Łódzkiego. Początek to przywitanie w auli gdzie opowiedziano nam o uczelni i wydziałach. Następnie mieliśmy możliwość uczestniczyć w serii warsztatów:

  • Wykład interaktywny „Skąd się wzięły tolkienowskie elfy” (filologia angielska)
  • Wykład interaktywny „Od pucybuta do milionera” (filologia angielska)
  • Speed Reading – poznaj i zachęć w 5 minut (informacja w środowisku cyfrowym)
  • Google – i co dalej? (informacja w środowisku cyfrowym)
  • Poczuj w sobie siłę lwa! – warsztaty z emisji głosu i techniki mówienia (logopedia i audiologia)

Oprócz tego zwiedziliśmy przygotowane na ten dzień stoiska kierunkowe by zasięgnąć więcej informacji na temat kierunków studiów, nauczanych przedmiotów, wymagań czy tez atmosfery. Można było porozmawiać zarówno z wykładowcami jak i z samymi studentami. Otwarte były dla nas praktycznie wszystkie pomieszczenia uczelni: aule, sale dydaktyczne (w tym studio radiowe i kino).

Nie obyło się bez wizyty w Manufakturze. Jadąc tam rozwiązywaliśmy quizz dot. tego co mieliśmy okazje zobaczyć i dowiedzieć się na uniwersytecie. Nagrody w postaci dofinansowania do posiłków zdobyli pracując zespołowo: 1-mce Julia Pazurek i Filip Widuliński (20zł), 2-mce Magdalena Piechota i Dominika Szymańska (10zł), 3 m-ce Karolina Dziubałtowska i Aleksandra Wochna (10zł). Pytania ułożył i ufundował nagrody p. Jakub Chojnacki.

Opiekunowie: Jakub Chojnacki, Sławomir Szymański

 

 

Podobne

Wycieczka do GRECJI

Wycieczka do GRECJI

W październiku 2018 dla uczniów ZSP nr 8 planowana jest wycieczka do GRECJI. Program wycieczki:…