„Powróćmy do poezji..” – 62 Ogólnopolski Konkurs Recytatorski

„Powróćmy do poezji..” – 62 Ogólnopolski Konkurs Recytatorski

O tym, jak ważna jest poezja trudno dyskutować. Towarzyszy człowiekowi od zarania dziejów. Kryje się w każdym zakamarku naszej duszy. I chociaż,  jak pisze Tadeusz Różewicz: „niczego nie tłumaczy, niczego nie wyjaśnia”, literatura staje się dla wielu z nas sposobem na życie, szukaniem prawdy, kontaktem z pięknem.

10.03.2017 r. uczennice III LO, klasy I b –  Aleksandra Wojtaszek oraz Julia Świerkowska, pod opieką Pani Anety Kowalskiej, wzięły udział w organizowanych przez MOK w Tomaszowie Mazowieckim powiatowych eliminacjach do 62. Ogólnopolskiego Konkursu Recytatorskiego.

Przygotowania rozpoczęły zdecydowanie wcześniej. Najpierw wybrały teksty- zgodnie z regulaminem dwa wiersze i fragment prozy. Następnie skonsultowały techniki mówienia oraz sposoby  interpretacji z panem Przemysławem Sową – specjalistą żywego słowa. Warto zaznaczyć, że recytatorki wykazały się dojrzałością w wyborze utworów oraz wrażliwością, pozwalającą na właściwą interpretację prezentowanych tekstów. Mówiły je w wyjątkowo interesujący sposób, zapewniając słuchaczom mnóstwo artystycznych wrażeń.

Miło nam poinformować, że Aleksandra Wojtaszek otrzymała wyróżnienie w konkursie  i 1.04.2017r. będzie reprezentowała naszą szkolę w eliminacjach rejonowych 62. Ogólnopolskiego Konkursu Recytatorskiego w Piotrkowie Trybunalskim.

Serdecznie gratulujemy wszystkim laureatom!

Podobne