ZSP 8 – święto książki, święto czytelnika

ZSP 8 – święto książki, święto czytelnika

27Już od 17 lat na całym świecie obchodzony jest Światowy Dzień Bibliotek Szkolnych.W dniu 26 października w naszej szkole odbywało się wielkie święto książki i czytelnika. Młodzież naszej szkoły przyniosła na zajęcia ulubione pozycje książkowe. Nie zabrakło „Harrego Pottera”, powieści obyczajowych, ale też klasyki literatury. Uczniowie prezentowali fragmenty dzieł, zachęcając swoich kolegów i koleżanki do czytania. Nauczyciele poloniści przypomnieli o zaletach czytania oraz o tym, jak sięganie do dzieł literackich może wpłynąć na pomyślne zdanie egzaminu maturalnego. Uczniowie za swoje prezentacje zostali nagrodzeni. Bibliotekarz szkolny serdecznie dziękuje paniom: Anecie Kowalskiej, Izabeli Szymańskiej oraz Beacie Węglińskiej, za wsparcie i zaangażowanie w obchody Święta Bibliotek Szkolnych. Młodzieży życzę, by sięgała do literatury jak najczęściej, a biblioteka szkolna była miejscem, w którym można odnaleźć sposób na przyjemne spędzanie wolnego czasu i rozwijanie intelektu.

Zachęcam Was do zaglądania do biblioteki i brania udziału w akcjach promujących książki i czytelnictwo, zwłaszcza do trwającej cały rok szkolny akcji „Modna szkoła czyta, czyli miesiąc z…”. 

Podobne