Akademia na Nadrzecznej

Akademia na Nadrzecznej

Khan Academy jest organizacją non-profit, której misją jest zmiana edukacji tak by umożliwić wykształcenie na wysokim poziomie każdemu i wszędzie.  Na stronie internetowej Akademii Khana można znaleźć około 9000 mini-wykładów w postaci filmów zamieszczonych w portalu YouTube i dostępnych poprzez własny portal, dotyczących m.in. matematyki, historii, medycyny, fizyki, chemii, biologii, astronomii, ekonomii i informatyki. Polską stroną akademii zajmuje się Fundacja Edukacja dla Przyszłości.  Na portalu Khan Academy na początku 2016 dostępnych było ok. 3000 filmów w polskiej wersji językowej, a na kanale KhanAcademyPolski na YouTube – ponad 3200 filmów w języku polskim. W marcu 2016 polski portal Khan Academy uzyskał status LIVE, to znaczy oficjalnej polskiej wersji językowej KhanAcademy. W ten sposób Polska dołączyła do elitarnego grona 6 krajów: Meksyku, Brazylii, Francji, Norwegii, Turcji i Holandii, które mają otwartą wersję językową włącznie z ćwiczeniami i opisami do filmów. W lipcu 2016 Fundacja Edukacja dla Przyszłości uzyskała status Organizacji Pożytku Publicznego.

Wszyscy uczniowie klas I  podjęli wyzwanie khanacademy i aktywnie korzystają z jej zasobów.  Zdobywają nowe doświadczenia, uczą się oraz zdobywają punkty.

Najobszerniejszy dział na Akademii Khana to  MATEMATYKA.  

Można powtarzać, ćwiczyć, uczyć się nowych tematów.

 

Kartkówka 🙁 – khanacademy 🙂

Sprawdzian 🙁 – khanacademy  🙂

Matura 🙁 – khanacademy 🙂

 

 

W ramach akademii w każdym miesiącu będzie tworzony ranking Mistrzów Akademii.

W chwili obecnej największą liczbą zdobytych punktów mogą pochwalić się uczniowie klasy 1 TA: Wiktor Wojnowski (536 062 punkty)  oraz Edyta Kubiak (523 128 punkty).

Zachęcam wszystkich do nauki i zabawy na https://pl.khanacademy.org. Jeśli chcecie dołączyć do zacnego grona studentów akademii w ZSP8 zapraszam w każdy czwartek na 3 godz. lekcyjnej do sali 106.

Wioletta Madejk2

Podobne