Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego

Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego

Dzisiaj o godzinie 9.00 witaliśmy na Nadrzecznej nowy rok szkolny 2016/2017. Przewodnicząca ZSP 8 Klaudia Bułka powitała dyrekcję, rodziców, koleżanki i kolegów, zwłaszcza nowych uczniów liceum i technikum. Przypomniała o rocznicy wybuchu II wojny światowej oraz o tym, że nauka,  możliwość rozwoju, kształcenia się, były niemożliwymi do spełnienia marzeniami młodzieży w roku 1939.

Dyrektor Tomasz Migała zachęcał uczniów, by w nowym roku szkolnym byli aktywni, włączyli się we wszelkie inicjatywy mogące wpływać na rozwój indywidualny, by brali udział w olimpiadach, do których zachęcać będą nauczyciele. Przywołał słowa papieża Franciszka wypowiedziane podczas ŚDM: „Martwi mnie, gdy widzę ludzi młodych, którzy „rzucili ręcznik” przed rozpoczęciem walki. Którzy się „poddali”, nie rozpocząwszy nawet gry. Którzy idą ze smutną twarzą, jak gdyby ich życie nie miało żadnej wartości. Są to ludzie młodzi zasadniczo znudzeni… i nudni, którzy zanudzają innych”.

Dyrektor zwrócił się do młodzieży: „Nie bądźcie nudni. Walczcie o swoje marzenia, rozwijajcie talenty, nie poddawajcie się. Chciałbym, abyście przez cały nadchodzący rok byli pełni energii i zapału do pracy. Zapraszam Was do aktywności, podejmujcie działania, ta szkoła potrzebuje waszej aktywności, waszego zaangażowania”.

Przytoczył  inne, ważne, ale też prawdziwe spostrzeżenie papieża: „Gdy wybieramy wygodę, myląc szczęście z konsumpcją, wówczas cena, którą płacimy, jest bardzo i to bardzo wysoka: tracimy wolność”.

Po przemówieniu dyrektora głos zabrał Członek Zarządu Powiatu Pan Leszek Ogórek, który zwrócił się do uczniów i nauczycieli, życząc im wielu sukcesów w nadchodzącym roku szkolnym.

Po wystąpieniach uczniowie udali się na spotkania z wychowawcami. Od jutra rozpoczynamy czas wytężonej pracy. A już w sobotę nasza szkoła weźmie udział w akcji Narodowego Czytania. Spotykamy się w Bibliotece Miejskiej przy Placu Kościuszki.

Podobne

3-Majowe Święto

3-Majowe Święto

Jak co roku, uczniowie naszej szkoły wzięli udział w patriotycznych obchodach z okazji świąt majowych.…