Ja i moja Mała Ojczyzna – laureaci  ZSP nr 8

Ja i moja Mała Ojczyzna – laureaci ZSP nr 8

17 czerwca 2016 r w Czytelni Miejskiej Biblioteki Publicznej w Tomaszowie Mazowieckim przy ul. Mościckiego 6 odbyło się uroczyste podsumowanie XI edycji Powiatowego Konkursu literacko-plastycznego „Ja i moja Mała Ojczyzna – tajemnice ziemi tomaszowskiej”, organizowanego praz Miejską Bibliotekę Publiczną w Tomaszowie Mazowieckim, pod patronatem Starosty Powiatu Mirosława Kuklińskiego. Naszą szkołę reprezentowało 39 uczniów w dwóch formach – plastycznej i literackiej. Laureatami konkursu, w części plastycznej kategoria – rysunek zostali: Aleksandra Drochlińska (IIIE) –  miejsce I, Beata Chmielewska (IIC) – miejsce II, Joanna Pucko (IIC) – miejsce III. Ponadto wyróżnienie w tej kategorii otrzymała Wioletta Pasierb(IIB). W kategorii – inna forma plastyczna równorzędne II miejsce uzyskały Dagmara Amrozińska i Anna Biskup uczennice klasy III E oraz wyróżniono prace Patrycji Jakóbczyk i Aleksandry Rusek uczennic klasy II C. W sumie organizatorzy docenili aż 8 osób naszej szkoły.

W trakcie uroczystości młodzież miała możliwość wysłuchać prelekcji Pana Tomasza Jarzyńskiego – ratownika Wodnego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego, który opowiadał o bezpieczeństwie i zagrożeniach, z jakimi każdy z nas może zetknąć się podczas wypoczynku nad wodą. Mówił też o Zalewie Sulejowskim – przybliżając historię powstania i rolę tego zbiornika wodnego w przeszłości i w dniu dzisiejszym.

Zwycięzcom gratulujemy i zachęcamy do obejrzenia wszystkich prac w Czytelni Miejskiej Biblioteki Publicznej w Tomaszowie Mazowieckim przy ul. Mościckiego 6.

Opiekunami laureatów byli: p. Grażyna Góralczyk i p. Piotr Dębicki

Podobne