O świadomości ekologicznej przy Nadrzecznej

O świadomości ekologicznej przy Nadrzecznej

08Tradycją ZSP nr 8 są spotkania promujące aktywność związaną z ochroną środowiska. Już po raz czwarty zorganizowaliśmy w naszej szkole forum ekologiczne. Tym razem odbyło się ono 8.06.2016r. ,a temat spotkania brzmiał następująco: „Odnawialne Źródła Energii – Energetyka Przyszłości”. Zagadnienie główne nie było przypadkowe, miało na celu przede wszystkim przybliżenie uczestnikom wiedzy o takich źródłach pozyskiwania energii, które są niewyczerpalne, a ich eksploatacja powoduje najmniej szkód w środowisku.

W przedsięwzięciu wzięli udział uczniowie naszej szkoły, związani z tematyką odnawialnych źródeł energii i ekologią oraz wybranymi kierunkami kształcenia – czyli klasy: technik instalacji urządzeń energetyki odnawialnej oraz biologiczno-chemiczne. Zaproszenie na spotkanie przyjęły także gimnazja nr: 3, 6 i 4. Bardzo nas cieszy liczne przybycie młodzieży wraz z opiekunami.

Z zakresu odnawialnych źródeł energii wyjątkowo interesujący wykład wygłosiła Pani dr Alicja Zawadzka, pracownik naukowy Politechniki Łódzkiej. Po wysłuchaniu referatu uczniowie mieli możliwość zadawania pytań ekspertowi. Cieszy fakt dużego zainteresowania młodych ludzi problematyką oraz rzeczowość zadawanych przez nich pytań.

Wyjątkową częścią forum były mini targi, w których udział wzięli : Projekt – Solartechnik z Czerniewic oraz Heliocenter – Energia Słoneczna z Tomaszowa Maz. Przygotowana ekspozycja szczególnie zainteresowała gimnazjalistów. Można było obejrzeć baterie fotowoltaniczne oraz kolektory słoneczne. Wyraźnie było widać, że uczniowie zarówno szkól gimnazjalnych jak i ich starsi koledzy mają świadomość konieczności wykorzystywania alternatywnych źródeł pozyskiwania energii. Widzą w nich sposób na polepszenie jakości naszego życia.

Szczególne podziękowania składamy:

  • pani dr Alicji Zawadzkiej za interesujący wykład;
  • Prezesowi Solartechnik panu Maciejowi Marcjanikowi;
  • oraz państwu Beacie i Arturowi Kulbatom – właścicielom Heliocenter za bezinteresowny udział w mini targach (ekspozycja i konsultacje).

 

Serdecznie zapraszamy na kolejną edycję forum ekologicznego. Szczegóły wkrótce.

Podobne