„STRZELEC” w naszej szkole

„STRZELEC” w naszej szkole

W czwartek, 09.06.16 w naszej szkole odbyła się prezentacja Związku Strzeleckiego „Strzelec”- organizacji społeczno- wychowawczej działającej w Tomaszowie Maz.

Prezentacja odbyła się w ramach lekcji edukacji dla bezpieczeństwa w klasach pierwszych. Przygotowali ją uczniowie, którzy są członkami „Strzelca”:  Anna Kaczmarek, Martyna Matuszewska i Kacper Borkowski. Opowiadali o historii organizacji, o znaczeniu poszczególnych elementów charakterystycznego emblematu z „miśkiem”, zasadach i celach organizacji oraz szkoleniu i działaniach w ostatnim roku. W tle pokazywane były slajdy ze zdjęciami oraz fragmentami filmów z różnych uroczystości i akcji, w których brali udział strzelcy. W trakcie prezentacji pokazywane było umundurowanie i wyposażenie strzelców, można było też  zapoznać się z bronią, która przynieśli, a dla chętnych odbył się konkurs rozkładania i składania karabinu AK-47.

Celem prezentacji była popularyzacja wśród młodzieży idei i działań „Strzelca” oraz zachęcenie młodych ludzi do wstąpienia w jego szeregi.

Monika Morga

 

Podobne

Ci co skaczą i fruwają…

Ci co skaczą i fruwają…

W piątek 23 marca 2018r. na stadionie wojskowym przy ul. Piłsudskiego w Tomaszowie Mazowieckim odbył…