Srebrny medal siatkarzy z Nadrzecznej w Mistrzostwach Województwa

Srebrny medal siatkarzy z Nadrzecznej w Mistrzostwach Województwa

W dniu 20 kwietnia 2016, w Piotrkowie Trybunalskim rozegrany został Finał Mistrzostw Województwa Łódzkiego w piłce siatkowej chłopców.

Po losowaniu, drużyna ZSP nr 8 znalazła się w grupie B z SMS LO Marcina Gortata Łódź. Naszym chłopcom dopisało szczęście ponieważ w tej grupie wystąpiły tylko wspomniane drużyny. W grupie A, natomiast, zmierzyły się drużyny z Piotrkowa, Sieradza i Ozorkowa. System rozgrywek przewidywał, że zwycięzcy grup zagrają o złoty medal, drużyny zajmujące miejsca drugie o brąz, a drużyna z trzeciego miejsca w grupie A ostatecznie plasuje się na 5 miejscu rozgrywek. Ponieważ, po zaciętym boju pokonaliśmy Gortata 2:0 (-22,-23) to właśnie nasza drużyna zmierzyła się w walce o złoto ze zwycięzcą grupy A. W pierwszym meczu, w naszej drużynie z bardzo dobrej strony pokazał się Łukasz Zawisza (atakujący), który po dłuższej przerwie wraca do gry w siatkówkę.

Jak mówi sportowe porzekadło, szczęście sprzyja lepszym, więc po wygraniu zaledwie jednego meczu mogliśmy się już cieszyć ze srebra, a była jeszcze szansa wygrać złoto. Jak się okazało później, I LO z Ozorkowa okazało się najtrudniejszym przeciwnikiem tego dnia. Drużyna naszej szkoły musiała uznać wyższość przeciwnika przegrywając 0:2 (15:25, 21:25).

Niemniej jednak naszym chłopcom należą się wielkie słowa uznania za wspaniałą postawę na każdym etapie rozgrywek a szczególnie za zdobycie tytułu Wicemistrza Województwa Łódzkiego. GRATULACJE !

Opiekun drużyny, Tomasz Migała:

Jestem szczęśliwy, że mogłem poprowadzić naszych chłopców do wymarzonego finału rozgrywek. Cieszę się z ogromnego sukcesu jaki osiągnęła drużyna. Zdobycie srebrnego medalu w Mistrzostwach Województwa to duże wyróżnienie zarówno dla zawodników, opiekunów i oczywiście naszej szkoły. Wicemistrzostwo Województwa Łódzkiego w Piłce Siatkowej Chłopców Szkół Ponadgimnazjalnych, w ramach Licealiady 2016, to największy sukces szkoły z Nadrzecznej w siatkówce od czasów grającego w reprezentacji naszej szkoły Grzegorza Boćka, z którym w składzie drużyna zdobyła brązowy medal w roku 2009.

Gratulujemy drużynie i jej opiekunom.

ZSP nr 8 w składzie:

Kacper Sulma, Bartłomiej Pająk, Szymon Madzio, Michał Lechowski, Mariusz Owczarek, Mikołaj Kubryn, Daniel Życzyński, Krystian Staniec, Łukasz Kamiński, Łukasz Zawisza, Hubert Rybiński, Marcel Goździk. W drodze do sukcesu drużynie pomagał również Artur Kaczmarek.

Podobne

Miksty siatkarskie

Miksty siatkarskie

Już po raz kolejny w naszej szkole w ostatnim tygodniu przed dwumiesięczną przerwą wakacyjną odbyły…