Jesteśmy Mistrzami Powiatu !

Jesteśmy Mistrzami Powiatu !

W dniu dzisiejszym w naszej szkole odbyły się mecze półfinałowe i finałowe Mistrzostw Powiatu Tomaszowskiego w piłce siatkowej chłopców – Licealiada 2016.

Do turnieju awansowały drużyny ZSP 1, ZSP 2, ZSP 8 i I LO. Najpierw rozegrano mecze półfinałowe. Zgodnie z zajętymi w eliminacjach miejscami w grupie A i B przystąpiły do nich pary: ZSP 8 – I LO oraz ZSP 2 – ZSP 1.

W pierwszym meczu, po ciężkim boju pokonaliśmy ILO 2:0 (28:26, 25:20). Mecz od początku nie układał się po naszej myśli. Zarówno przez większość pierwszego jak i drugiego seta musieliśmy gonić I LO. Jednak to nasza drużyna wytrzymała presję i wygrała spotkanie. Drugi mecz nie przyniósł aż tak wielkich emocji: ZSP 1 pokonało ZSP 2 2:0 (25:16,25:18). Tym samym zwycięzcy półfinałów spotkali się w finale, a przegrani grali o trzecie miejsce. Z rywalizacji o trzecie miejsce zwycięsko wyszła drużyna I LO wygrywając z ZSP 2 2:0 (25:17, 25:18).

Finał zapowiadał się bardzo emocjonująco i się nie zawiedliśmy. Mecz stał na dobrym poziomie. Ogłuszający doping poniósł naszą drużynę do zwycięstwa. Pokonaliśmy ZSP 1 2:0 (25:19, 25:22) tym samym zdobywając złoty medal w Mistrzostwach Powiatu Tomaszowskiego w siatkówce chłopców. Tym samym nasi chłopcy awansowali do półfinału Mistrzostw Województwa, które odbędą się 11 kwietnia, a gospodarzem będzie właśnie nasza szkoła.

ZSP 8 w składzie:

Artur Kaczmarek, Kacper Sulma, Bartłomiej Pająk, Szymon Madzio, Michał Lechowski, Mariusz Owczarek, Mikołaj Kubryn, Daniel Życzyński, Krystian Staniec, Łukasz Kamiński, Łukasz Zawisza, Hubert Rybiński

Drużynę prowadził Tomasz Migała.

Po turnieju powiedzieli:

Łukasz Zawisza (atakujący ZSP 8):

Myślę, że wynik jest zadowalający. Daliśmy z siebie wszystko, zagraliśmy dobrą siatkówkę i to zaowocowało wygraną – pierwszym miejscem. Nie miałem dużo okazji do pokazania się (przyp. – nieobecność po kontuzji) ale myślę, że dobrze poszło.

Tomasz Migała (trener):

Rozgrywki, jeśli chodzi o Licealiadę, mają zawsze dodatkowe emocje. Praktycznie w każdej szkole są wychowankowie, siatkarze Klubu Sportowego Lechia. To są wszyscy koledzy, którzy się ze sobą znają. Jednak, gdy wychodzą na boisko, to jest między nimi fajna, zdrowa rywalizacja sportowa. Myślę, że emocji nie zabrakło, również  w dniu wczorajszym podczas rozgrywek grupowych. Natomiast podczas meczy półfinałowych i finałowych można było dostrzec naprawdę wysoki poziom adrenaliny i zaangażowanie zawodników. Jesteśmy Mistrzami Powiatu, zdobyliśmy złoty medal. Dla nas (przyp. – ZSP 8) to na pewno duże wyróżnienie. Teraz przed nami rozgrywki już o mistrzostwo województwa. Najpierw na etapie półfinałów województwa, które również odbędą się w naszej szkole przy ul. Nadrzecznej w najbliższy poniedziałek 11 kwietnia.

Miejsca:

  1. ZSP 8
  2. ZSP 1
  3. I LO
  4. ZSP 2

 

 

Podobne

Miksty siatkarskie

Miksty siatkarskie

Już po raz kolejny w naszej szkole w ostatnim tygodniu przed dwumiesięczną przerwą wakacyjną odbyły…