Szkolny Dzień Europejski 2016

Szkolny Dzień Europejski 2016

W dniu 01. 04. 2016 w ZSP nr 8 przy ul. Nadrzecznej odbył się Szkolny Dzień Europejski pod hasłem „Europa jedna – kultur wiele”.

 

Szkolny Klub Europejski przy ZSP8 po raz kolejny zaprosił uczniów do wspólnej zabawy. Dzień Europejski to w naszej szkole impreza z wieloletnią tradycją.

Odpowiednio wcześniej klasy losują poszczególne kraje europejskie i zaczynają się przygotowania. Każda klasa zaprezentowała się w tym dniu w następujących kategoriach:

Serwis informacyjny multimedialny o danym kraju.

Najlepsze stoisko w barwach narodowych.

Kulinaria (tradycyjne potrawy).

Wykonanie piosenki w języku danego państwa.

Najciekawszym elementem były występy taneczne i wokalne. Piosenki były wykonywane w języku danego kraju. Równie pięknie prezentowały się stoiska w barwach narodowych. W intersujący sposób klasy przedstawiły znanych ludzi z wybranych krajów oraz ciekawostki dotyczące państw.

W tym roku Szkolny Dzień Europejski był częścią Dznia Otwartego przy Nadrzecznej. Wielu gimnazjalistów bawiło się razem z nami. Dla nich też przygotowano krótki quiz z nagrodami. Zadaniem uczniów było udzielenie odpowiedzi na pytania związane z naszą szkołą i Unią Europejską. Można było zbobyć różne nagrody: plecaki, kubki, smycze itp. Gimnazjaliści bardzo chętnie odpowiadali na pytania.

W drugiej części można było spróbować tradycyjnych potraw, wszystkie klasy stanęły na wysokości zadania, przygotowane potrawy były bardzo smaczne i pięknie podane.

Podczas obrad jury oczekiwanie na wyniki umilił występ naszych uczennic: Angeliki Kszczot ( I TB) i Weroniki Sobańskiej (I B), które zaśpiewały piosenkę w języku włoskim Felicita.

Piękny pokaz taneczny zaprezentowali też nasi goście – uczniowie gimnazjum Wiktoria Misztela i Mikołaj Sygitowicz, tancerze Klubu Cantinero.

Całą zabawę po mistrzowsku poprowadziły uczennice Andrea Walczak ( I A) i Natalia Zarymska ( kl.IIC).

Najefektowniej zaprezentowała się klasa IIC, która zajęła I miejsce.

II miejsce przypadło klasie II A, a III miejsce klasie I A.

Zwycięskim klasom Dyrektor Tomasz Migała i Wicedyrektor Katarzyna Pfau wręczyli dyplomy i nagrody.

Sponsorami nagród oraz materiałów informacyjnych była Szkolna Rada Rodziców przy ZSP 8, Punkt Informacyjny Europe Direct w Piotrkowie Tryb oraz Przedstawicielstwo Komisji Europejskiej w Warszawie. Słodki poczęstunek zapewniła firma Chipita Poland.

Organizatorkami Szkolnego Dnia Europejskiego były opiekunki SKE przy ZSP 8 – Anna Karbownik, Monika Morga, Wioletta Madej oraz Aneta Kowalska.

Dziękujemy wszystkim za wspólną zabawę!

Więcej zdjęć w szkolnej galeri.

Podobne

Włącz opcję: SOLIDARNOŚĆ

Włącz opcję: SOLIDARNOŚĆ

30 marca zainspirowani projektem „Włącz opcję: Solidarność” postanowiliśmy pomówić na temat solidarności zarówno – tej…