Ogłaszamy projekt edukacyjny

Ogłaszamy projekt edukacyjny

Zainspirowani pomysłem Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej, uczniowie wraz z nauczycielami ZSP nr 8 wdrażają projekt edukacyjny w związku z programem „Narodowe Czytanie 2016”. Przypominamy, że Lekturą Narodowego Czytania w bieżącym roku jest „Quo vadis” H. Sienkiewicza.
„Quo vadis” to powieść historyczna, która w latach 1895-1896 została opublikowana najpierw w odcinkach w warszawskiej „Gazecie Polskiej” oraz w krakowskim dzienniku „Czas” i „Dzienniku Poznańskim”, a następnie wydana w formie druku zwartego. Premiera „Quo vadis” odbyła się w Krakowie w 1896 r. Powieść odniosła światowy sukces i została przetłumaczona na ponad pięćdziesiąt języków.

Henryk Sienkiewicz (1846-1916) powieściopisarz i publicysta, laureat Nagrody Nobla (1905) w dziedzinie literatury za całokształt twórczości, jeden z najpopularniejszych polskich pisarzy.

Pierwszy etap projektu rozpocznie się w Dzień Otwarty – 1 kwietnia 2016 w „Pracowni Działań Artystycznych 107”. Do wspólnego czytania połączonego z elementami teatralnymi przyłączą się uczniowie naszej szkoły oraz gimnazjaliści pod opieką nauczycieli: I.Szymańskiej, M. Migały, G. Góralczyk, S. Szymańskiego.

Podobne

Trening strzelecki

Trening strzelecki

Kolejny trening w ramach Szkolnej Ligi Strzeleckiej odbędzie się w niedzielę 22 listopada 2015r. o…