Studniówka 2016

Studniówka 2016

„Ta chwila czarowna głębią nocy,
szaleństwem fioletu,
srebra bladym świtem
niech zawsze trwa…”
John Feelling Bekannte

 

Jak tradycja nakazuje na 100 dni przed maturą uczniowie klas III, ich nauczyciele, rodzice oraz  inni zaproszeni goście spotykają się na Balu Studniówkowym.

W nocy z 23 na 24 stycznia  2016  roku w Sali Bankietowej ZSP nr 2  bawiło się około 200 gości –  uczniów  wraz z ich  osobami towarzyszącymi oraz nauczycielami.

Uroczyste rozpoczęcie spotkania  miało miejsce o godzinie 20.00. Przedstawiciele klas III  powitali wszystkich zgromadzonych. Następnie  Pan Dyrektor Tomasz Migała oraz Pani Wicedyrektor Katarzyna Pfau, wygłosili swoje przemówienia, co oficjalnie rozpoczęło studniówkę. Głos zabrali również Starosta Powiatu Tomaszowskiego Pan Mirosław Kukliński oraz Naczelnik Wydziału Oświaty i Sportu Pani Beata Stańczyk, a także  przedstawiciel Rodziców Pani Jolanta Gawłowska. By tradycji stało się zadość tegoroczni maturzyści i ich nauczyciele zatańczyli wspólnego poloneza.

Atmosfera młodzieńczej zabawy, radości i beztroski towarzyszyła uczestnikom balu  do białego rana! Śmiało możemy powiedzieć, ze tym razem była to prawdziwa gorączka sobotniej nocy!

Nie sposób stwierdzić kiedy i gdzie odbyła się pierwsza szkolna studniówka. Być może jej pierwowzorów należy doszukać się  w jakichś żakowskich zwyczajach.

Jednak z całą pewnością powiedzieć mnożna gdzie i kiedy odbyła się najlepsza….:)

….Była czarowna głębia nocy i szaleństwo fioletu, nie zabrakło też bladego świtu….

aż żal, że tegoroczny bal pozostaje jedynie we wspomnieniach.

Po tej szampańskiej zabawie życzymy naszym Maturzystom wytrwałości i sumienności w przygotowaniach do zbliżających się egzaminów, które już za mniej niż sto dni… Mamy nadzieję, że niebawem sprawdzi się też powiedzenie: Jaka studniówka, taka matura!

Wychowawcy klas III

 

Podobne

Szkolne Mikołajki

Szkolne Mikołajki

W środę, 06.12 w naszej szkole odbył się Dzień Mikołajkowy. Tradycyjnie, w tym dniu  rozegrany…