Mikołajkowy Turniej Piłki Siatkowej 2015

Mikołajkowy Turniej Piłki Siatkowej 2015

W dniu dzisiejszym w ZSP nr 8 odbył się, można śmiało powiedzieć, tradycyjny już Mikołajkowy Turniej Piłki Siatkowej drużyn mieszanych. Hala gimnastyczna wypełniła się tłumem złaknionych siatkówki i dobrej zabawy kibiców naszej szkoły. Do rozgrywek przystąpiło 9 drużyn zgłoszonych przez klasy. Zespoły zostały podzielone na 3 grupy a mecze rundy zasadniczej rozgrywano na dwóch sektorach. Mecze rundy finałowej odbyły się na boisku głównym. Każdy mecz składał się z 1 seta rozegranego do 30.

Po rundzie zasadniczej układ sił w grupach wyglądał następująco:

GR A GR B GR C
1. 1TB
2. 3C
3. 3A
1. 1A
2. 3E
3. 2B
1. 1B
2. 2C
3. 3B

Zaskakujące jest to, że do 2 rundy nie awansowała żadna z klas starszych.  Tym większe gratulacje za awans do tego etapu rozgrywek należą się pierwszoklasistom.  W meczu o pierwsze miejsce spotkały się drużyny klas 1 TB i 1A. Po zaciętym pojedynku obfitującym w efektowne obrony i ataki oraz serie asów serwisowych, drużyna 1TB musiała uznać wyższość drużyny 1A ulegając jej 20:30.

Mistrzem szkoły Mikołajkowego Turnieju Piłki Siatkowej została klasa 1A. Gratulujemy.

W trakcie turnieju przedstawiciele Samorządu Uczniowskiego przebrani za Mikołaje częstowali wszystkich zgromadzonych słodkościami. Turniejowi towarzyszyły też 4 konkursy zarówno dla zawodników, jak i kibiców. Pierwszy z nich, konkurs „Gwoździa” Siatkarskiego wygrał Łukasz Zawisza (3C) wbijając piłkę z ataku niemalże w 2 metr. Drugi, Zagrywka do Celu, padł łupem Kacpra Sulmy (1TB). Trzeci i czwarty prowadzone były równolegle z rozgrywkami a polegały one na dopingowaniu grających drużyn. W kategorii indywidualnej zwyciężył Mikołaj Kozera (3C), a w drużynowej klasa 3A.  Gratulujemy drużynom i uczestnikom konkursów.

Całą imprezę zorganizował Samorząd Uczniowski wraz z nauczycielami WF: p. Małgorzatą Chrząszcz, p. Cezarym Żegotą. W pracy sędziego wziął udział również nauczyciel WF naszej szkoły – p. Przemysław Baran. Nagłośnienie zapewniła ekipa radiowęzła w składzie: Oliwia Bińczyk i Magdalena Najder  (2A) pod opieką p. Tomasza Radzikowskiego. Obsługą reporterską zajęli się Monika Rokita (3B), p. Justyna Piasta i p. Piotr Dębicki.

Więcej zdjęć w naszej galerii TUTAJ.

Podobne

Szkolne Mikołajki

Szkolne Mikołajki

W środę, 06.12 w naszej szkole odbył się Dzień Mikołajkowy. Tradycyjnie, w tym dniu  rozegrany…