W salonie fryzjerskim „Szalone nożyczki” …

W salonie fryzjerskim „Szalone nożyczki” …

W dniu 19.11.2015 r. uczniowie z klas I TA, II C, III A wraz z wychowawczyniami , p.Małgorzatą Chrząszcz, p.Jolantą Piechotą i p.Beatą Węglińską, odwiedzili w Łodzi przy ul. Legionów 21 … salon fryzjerski „Szalone nożyczki”. W jakim celu? Aby poprawić swój wygląd i wystylizować fryzury przed nadchodzącym weekendem? Nic podobnego! Uczestnicy szkolnej wycieczki wzięli czynny udział w śledztwie, pomagając detektywom wskazać winnego morderstwa, które zostało popełnione w sąsiadującym z salonem mieszkaniu …

Poszukiwanie sprawcy przestępstwa to oczywiście przewodni wątek brawurowej komedii współczesnej Paula Portnera w reżyserii Marcina Sławińskiego, wystawionej przez Teatr Powszechny w Łodzi.

Wielu emocji dostarczył uczniom interaktywny charakter przedstawienia. Widzowie mogli podejmować działania, które wpłynęły na końcowy kształt spektaklu. Wizyta w łódzkim Teatrze Powszechnym to dwie godziny intelektualnej zabawy oraz błyskotliwych dialogów z aktorami zarówno w czasie przedstawienia , jak i podczas przerwy , kiedy nadal toczyło się „śledztwo”.

„Szalone nożyczki” na deskach łódzkiej sceny to przykład nowatorskich rozwiązań w inscenizacji współczesnej komedii , ulubionego przez odbiorców gatunku scenicznego , którego rozwój wspierają od lat aktorzy Teatru Powszechnego.

Warto nadmienić, że Teatr Powszechny w Łodzi obchodzi w tym roku jubileusz 70 – lecia. Jak napisała we wstępie do tegorocznego repertuaru p. Ewa Pilawska, dyrektor artystyczny placówki, artyści łódzkiej sceny zawsze byli wierni zasadzie, że „…teatr to wspólnota widzów i twórców ”. Spektakl „Szalone nożyczki” w pełni realizuje to założenie.

DSC09752DSC09750 DSC09746

Podobne