Sukcesy w VI Turnieju Strzeleckim Klubów HDK-PCK

Miło nam poinformować, że w sobotę 7 listopada 2015r. reprezentacja ZSP 8 w składzie: Karolina Dela (absolwentka), Martyna Misiak (IIC) i Benedykt Baryś (IIC) zdobyła drużynowo II miejsce w turnieju. Ulegliśmy niewielką ilością punktów ZSP 1, znacznie wyprzedzając drużynę Policji;)! Indywidualnie Karolina Dela  i Martyna Misiak zajęły I i III miejsce w kategorii kobiet, a Benedykt Baryś  II miejsce kategorii mężczyzn.

W sumie na strzelnicy LOK przy ul. Św.Antoniego 114 rywalizowało 8 trzyosobowych zespołów reprezentujących swoje kluby HDK. Każdy uczestnik oddał 3 strzały próbne i 5 ocenianych do tarczy o wymiarach 154,4/112,4 mm, ustawionej w odległości 50 metrów. Zawodnicy strzelali z karabinu małokalibrowego bocznego zapłonu z przyrządami celowniczymi zakrytymi typu przeziernik i muszka – CM 2 VOSTOK. Dla najlepszych drużyn i zawodników w kategorii kobiet i mężczyzn zostały ufundowane nagrody rzeczowe oraz pamiątkowe medale i puchary. Funkcję Prezesa Szkolnego Koła HDK-PCK pełni p.Anna Karbownik.

Opiekunem medalowej ekipy był p.Piotr Dębicki.