Światowy Dzień Walki z Głodem

Światowy Dzień Walki z Głodem

Według Światowej Organizacji Zdrowia głód jest jednym z największych problemów współczesnego świata. Właściwe odżywianie ma wpływ na rozwój zarówno fizyczny jak i emocjonalny. Dzieci oraz młodzież są szczególnie narażenie na negatywne skutki niedożywienia. Według danych z 2014 roku 2 miliardy ludzi na świecie jest niedożywionych. W 1947 Organizacja ds. Wyżywienia i Rolnictwa Organizacji Narodów Zjednoczonych (FAO) ogłosiła 16 października Światowym Dniem Walki z Głodem. W tym dniu na całym świecie zbierane są fundusze na programy dożywiania.

W naszej szkole Dzień Walki z Głodem zostanie zorganizowany 20 października(wtorek) w formie kawiarenki, która będzie znajdować się na holu pierwszego piętra. W tym dniu wszyscy uczniowie i pracownicy będą mogli zakupić ciasta, kanapki oraz napić się gorącej herbaty i kawy , a tym samym wesprzeć finansowo naszą akcję charytatywną. Zebrane fundusze zostaną przekazane dla potrzebujących uczniów naszej szkoły. Koordynatorami akcji będą p.J.Kosior i M.Chrząszcz. ZAPRASZAMY!

Podobne