„Z teorii wynika EKOPraktyka” – druga edycja

„Z teorii wynika EKOPraktyka” – druga edycja

III Liceum Ogólnokształcące w Tomaszowie Mazowieckim po raz drugi proponuje Konkurs Ekologiczny: „Z teorii wynika EKOPraktyka”.
Bogatsi o doświadczenia ubiegłorocznej edycji proponujemy nieco zmienioną formułę konkursu ekologicznego (różnice polegają jedynie na doprecyzowaniu strony technicznej konkursu).

Przypominamy, że Nasza propozycja polega na rezygnacji z precyzowania zakresu działań. Pragniemy, aby młodzież w swoim środowisku (szkole, dzielnica, wsi, mieście, powiecie) samodzielnie rozpoznała problem związany z ochroną środowiska, ekologią lub edukacją ekologiczną i podjęła wysiłek jego rozwiązania. Prosimy o wybór jednego wątku tematycznego i wielowątkowe wykonanie. W rozpoznaniu w/w trudności mogą, a wręcz powinni pomóc eksperci np.: specjaliści, instytucje samorządowe, przedsiębiorcy, osoby fizyczne, itd.

Przykłady:

  • w pobliży szkoły znajduje się skwer, zaniedbany, zaśmiecony, można go uporządkować, uzyskując zgodę władz lokalnych; farbę do pomalowania ławek i sadzonki sfinansuje poproszony o pomoc przedsiębiorca;
  • w niedalekiej okolicy szkoły jest las, mamy wśród swoich znajomych leśnika, który podpowie co pożytecznego można by zrobić dla tego ekosystemu, itp.

Zakres działań konkursowych jest praktycznie nieograniczony, dlatego zapraszamy wszystkich zainteresowanych do zgłaszania zespołów konkursowych ze szkół Powiatu Tomaszowskiego.

Na stronie internetowej III LO umieszczone jest sprawozdanie uczniów jednego z zespołów ubiegłorocznej edycji, która niestety nie doszła do skutku w formie konkursu. Odbyło się Forum, na którym swoje bardzo dobre prace zaprezentowały zespoły z: gimnazjum nr 7 i gimnazjum im. Świętego Huberta z Komorowa i III LO.

Zgłoszenia przyjmowane będą do końca 14.10. 2014 roku, zgodnie z założeniami zawartymi w regulaminie.

Zmieniony Regulamin Konkursu znajduje się na naszej stronie, pytania związane z konkursem można kierować do koordynatora konkursu – Renaty Kurkarewicz ( Tel. 08461932, lub e-mail III LO w temacie wpisać „EKOPRKTYKA”)

Pobierz  Regulamin Konkursu

Z poważaniem

Organizatorzy

Podobne

Ogłaszamy projekt edukacyjny

Ogłaszamy projekt edukacyjny

Zainspirowani pomysłem Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej, uczniowie wraz z nauczycielami ZSP nr 8 wdrażają projekt edukacyjny w…