„Ja i moja Mała Ojczyzna…” – podsumowanie konkursu

„Ja i moja Mała Ojczyzna…” – podsumowanie konkursu

W dniu 17 czerwca 2014 roku w Sali Wystawienniczej  Oddziału dla Dzieci i Młodzieży Miejskiej Biblioteki Publicznej w Tomaszowie Mazowieckim  odbyło się uroczyste podsumowanie IX edycji Powiatowego Konkursu  literacko-plastycznego pt.: „Ja i moja Mała Ojczyzna – tradycje ziemi tomaszowskiej.Miło nam poinformować, że w części literackiej, kategorii – poezja II miejsce zajęła uczennica naszej szkoły Aleksandra Rybak (II E), w części plastycznej, również II miejsce przyznano Kindze Dusińskiej  (II C). W tych kategoriach były to najlepsze prace ponieważ pierwszych miejsc nie przyznano! Ponadto wyróżniono prace Izabeli Głogowskiej i Piotra Łysakowskiego (II B).

moja mała ojczyzna

Konkurs miał na celu kształtowanie patriotyzmu lokalnego i tożsamości kulturowej młodzieży z powiatu tomaszowskiego oraz przybliżenie tradycji ludowych i lokalnych  obyczajów w związku z obchodami Roku Oskara Kolberga. Warto podkreślić, że wzięło w nim udział 33 uczniów naszej szkoły na 105 uczestników. Uroczystość rozdania nagród i wyróżnień uświetniła niezwykle interesującej prelekcja dr Justyny Górskiej- Streicher –  Kierownika Działu Kultury Wsi w Muzeum im. Oskara Kolberga w Przysusze na temat życia i twórczości Oskara Kolberga. Opiekunami uczniów byli nauczyciele: p.Grażyna Góralczyk i p.Piotr Dębicki.

Podobne