Aktywnie na święcie 25 Brygady Kawalerii Powietrznej

Aktywnie na święcie 25 Brygady Kawalerii Powietrznej

W środę, 18 czerwca 2014, uczniowie III LO wzięli udział w święcie 25 BKPow. W ramach współpracy naszej szkoły z 7 Dywizjonem Ułanów Lubelskich zostaliśmy potraktowani „specjalnie” w stosunku do reszty gości. Dzięki temu mogliśmy tego dnia jako jedyni, skorzystać z symulatora pola walki – „Śnieżnik”. Do dyspozycji mieliśmy karabinki szturmowe Beryl, AKMS czyli popularne „kałasznikowy”, ciężki karabin maszynowy, karabin maszynowy PK oraz ręczny granatnik przeciwpancerny RPG 7. Nie da się ukryć, że była jazda na całego 😉 !

Następnie w pobliskim lesie podzieleni na trzy grupy ćwiczyliśmy terenoznawstwo (użycie mapy, busoli, GPS-u), przemieszczanie marszem ubezpieczonym oraz zakładanie maski i kombinezonu przeciwchemicznego na czas. W roli instruktorów wystąpili żołnierze 2 szwadronu 7 bkpow.

Po skończonych zajęciach w terenie wróciliśmy na stadion, gdzie obejrzeliśmy uroczysty apel i powitanie XIV zmiany Kontyngentu Wojskowego w Afganistanie, sprzęt bojowy oraz pokazy umiejętności żołnierzy. Całość zakończyła defilada pododdziałów, przelot śmigłowców i skoki spadochronowe na celność. Opiekunem grupy był p.Piotr Dębicki.

Podobne

Ci co skaczą i fruwają…

Ci co skaczą i fruwają…

W piątek 23 marca 2018r. na stadionie wojskowym przy ul. Piłsudskiego w Tomaszowie Mazowieckim odbył…