VII Szkolne Regaty Żeglarskie rozstrzygnięte

VII Szkolne Regaty Żeglarskie rozstrzygnięte

9 maja 2014  na wodach Zalewu Sulejowskiego odbyły się VII Szkolne Regaty Żeglarskie Ligi Morskiej i Rzecznej o Puchar Przewodniczącego Rady Miasta Tomaszowa Mazowieckiego.

Regaty, które od kilku lat noszą imię Tomka Opoki, objęte były honorowym patronatem Przewodniczącego RM Tomaszowa Mazowieckiego Pana Stanisława Stańdo oraz Starosty Powiatu Tomaszowskiego Pana Piotra Kagankiewicza.

Pomysłodawcą i organizatorem sześciu poprzednich edycji jest Wojciech Małagocki, nauczyciel z I LO, członek Zarządu Głównego LMiR. Tegoroczne zawody zorganizował Dariusz Jachimowski – nauczyciel i opiekun SKŻ „Szkwał” z III LO.

W zawodach wystartowało 7 załóg ze szkół i placówek Powiatu Tomaszowskiego. Wietrzna aura umożliwiła przeprowadzenie czterech biegów, które wyłoniły zwycięską załogę. Puchar Przewodniczącego RM Tomaszowa Mazowieckiego odebrała z rąk radnego Pana Jacka Kowalewskiego załoga Gimnazjum nr 3 w składzie: Elżbieta Nowicka, Zuzanna Dziubek, Aleksander Adamus, Oskar Pełka oraz Grzegorz Bińczyk. II miejsce zajęła załoga z ZSP nr 2, III miejsce załoga z MDK.

Załoga z III Liceum Ogólnokształcącego im. płk. S.Hojnowskiego w składzie: Dariusz Jachimowski, Pola Królak, Piotr Kugiel, Paweł Daroch:) oraz Michał Dereń spisała się na 5, to znaczy zajęła 5 miejsce:)

Za sprawne i bezpieczne przeprowadzenie regat należą się serdeczne podziękowania Komisji Sędziowskiej z Sędzią Głównym – Michałem Kurzykiem oraz drużynie WOPR z prezesem Tomaszem Jarzyńskim. Za pomoc w zorganizowaniu regat organizatorzy dziękują również prezesowi  PtOZŻ Panu Marianowi Kowalczykowi oraz bosmanowi portu Panu Markowi Szturnodze – za gościnę i udostępnienie jachtów. Organizatorzy dziękują także sponsorom, którzy ufundowali nagrody.

W komisji regatowej dzielnie pracowali- Joanna Szymczyk i Michał Łuszczek, którzy zadbali również o dokumentację fotograficzną.

Po zmaganiach z wiatrem i wodą humory dopisywały wszystkim uczestnikom i znakomicie smakowały kiełbaski z grilla.

Planowane są już kolejne zawody w przyszłym roku, na które już teraz organizatorzy zapraszają miłośników żeglarskich rywalizacji.

 

Podobne