FLY LIKE BOCIEK – podsumowanie

FLY LIKE BOCIEK – podsumowanie

W dniu dzisiejszym w III LO odbyło się podsumowanie cyklu Turniejów Piłki Siatkowej Chłopców – „Szukamy Siatkarskich Talentów” – „FLY LIKE BOCIEK” współorganizowanych przez Klub Sportowy „Lechia” Tomaszów Mazowiecki i naszą szkołę. Patronat nad imprezą objął Starosta Tomaszowski, którego dziś reprezentował Członek Zarządu Powiatu – p. Leon Karwat. Gościem specjalnym w dniu dzisiejszym Turnieju był Prezes KS „Lechia” – p. Stanisław Fila. Obecny był również Dyrektor III LO p. Cezary Żegota.

W celu wyłonienia najlepszych zespołów trzyosobowych, rozegrano 2 turnieje systemem „każdy z każdym”. Każdy zespół rozegrał 15 spotkań. Gra zespołów stała na wysokim sportowym poziomie pomimo, że grający na co dzień nie zajmują się profesjonalnie siatkówką. W czasie turnieju widzieliśmy setki udanych zagrań, których z pewnością nie powstydziliby się trenujący tę dyscyplinę sportu.

Właśnie od takiego grania rozpoczynał swoją przygodę z siatkówką absolwent III LO Grzegorz Bociek, aktualny zawodnik klubu ZAKSA Kędzierzyn-Koźle, którego mamy nadzieję oglądać we wrześniowych Mistrzostwach Świata odbywających się w Polsce.

Sponsorami nagród w turnieju byli:

 • Starostwo Powiatu Tomaszowskiego, które ufundowało puchary za 3 pierwsze miejsca, statuetki dla wyróżniających się zawodników, gadżety;
 • Klub Sportowy Lechia, który ufundował profesjonalne piłki do siatkówki;
 • III LO, które ufundowało pamiątkowe koszulki turniejowe;

Nagrody wręczali Członek Zarządu Powiatu – p. Leon Karwat, Prezes KS „Lechia” – p. Stanisław Fila i Dyrektor III LO p. Cezary Żegota.

Wyniki turnieju:

 1. Gimnazjum nr 6 I w składzie: Robert Lasota, Kacper Darmos, Ernest Sobański (MVP zawodów: Jacek Knap)
 2. Gimnazjum Rzeczyca (wyróżniający się zawodnik: Sebastian Szopa)
 3. Gimnazjum Komorów (wyróżniający się zawodnik: Patryk Grejbert)
 4. Gimnazjum Lubochnia (wyróżniający się zawodnik: Arkadiusz Grad)
 5. Gimnazjum Inowłódz (wyróżniający się zawodnik: Szymon Rodakowski)
 6. Gimnazjum nr 3 (wyróżniający się zawodnik: Dominik Pełka)
 7. Gimnazjum Popielawy (wyróżniający się zawodnik: Bartłomiej Jankowski)
 8. Gimnazjum nr 6 II (wyróżniający się zawodnik: Bartłomiej Domaradzki)

Na zakończenie dzisiejszego podsumowania wszyscy uczestnicy Turnieju zrobili sobie pamiątkowe zdjęcia.

Text: p. Przemysław Baran

Pomysłodawcą Turnieju jest p. Tomasz Migała. Kiedyś siatkarz, obecnie trener w KS Lechia i nauczyciel WF w naszej szkole. Siatkówka jest jego pasją, stąd zainteresowanie poszukiwaniem młodych siatkarskich talentów i organizacja tak znakomitej imprezy. Jak sam mówi:

Największą satysfakcję daje możliwość wychowania kompletnego siatkarza, który rozwija dalej swoje umiejętności w rozgrywkach ll, l i plus- ligowych. Lubię pracę z grupą ludzi, którzy wiedzą po co przychodzą na zajęcia. Widać wtedy u nich duże zaangażowanie i chęć rozwoju. To mnie motywuje do pracy i do organizowania takich akcji.

Podsumowanie Turnieju Piłki Siatkowej Chłopców - Fly Like Bociek !

 

Podziękowania dla:
Starosty Tomaszowskiego p. Piotra Kagankiewicza za objęcie Turnieju patronatem i ufundowanie nagród, Prezesa KS Lechia p. Stanisława Fila za współorganizację Turnieju i ufundowanie nagród i dla Dyrektora III LO Cezarego Żegoty za umożliwienie przeprowadzenia turnieju i ufundowanie nagród. Nauczycieli WF III LO: p. Małgorzaty Chrząszcz, p. Przemysława Barana i p. Tomasza Migały. Uczniów III LO, którzy sędziowali mecze: Igora Małeckiego II CŁukasza Zawiszy I CMateusza Wilka II BJakuba Pelińskiego III D, prowadzili biuro zawodów: Karoliny Lechowskiej I E, Kingi Wysokińskiej I E i prowadzili nagłośnienie podczas imprezy: Łukasza Zająca II C, Dominika FIlipczaka II C.

Gratulujemy zorganizowania wspaniałego Turnieju i życzymy dalszych sukcesów w pracy z młodzieżą. /od red./

26.02.2014 (środa) o godzinie 17.00 organizujemy zajęcia treningowe dla chłopów klas trzecich ze wszystkich gimnazjów z całego powiatu tomaszowskiego. Treningi odbędą się w hali naszej szkoły. Zapraszamy!

O samej inicjatywie oraz pierwszym Turnieju pisaliśmy wcześniej TUTAJ.

Więcej zdjęć z 2 Turnieju TUTAJ.

Podobne