Fly like Bociek ! – turniej 1

Fly like Bociek ! – turniej 1

Klub Sportowy „Lechia” Tomaszów Mazowiecki i III LO zorganizowały Turniej Piłki Siatkowej Chłopców Szukamy Siatkarskich Talentów – „FLY LIKE BOCIEK”. Pierwszy Turniej odbył się w dniu 16.01.2014 w hali III LO. W turnieju wzięli udział uczniowie klas III gimnazjów z terenu powiatu tomaszowskiego.

Inicjatywa organizacji tej imprezy zapadła wspólnie pomiędzy III LO i Klubem Sportowym „Lechia”. Akcje te prowadzone są w Tomaszowie od lat. Akcje naborowe w poprzednich latach organizował MUKS „Wiking” Tomaszów, a od dwóch lat KS „Lechia”.

Takie akcje skautingowe dają możliwość spełnienia marzeń dla dzieci i młodzieży ze szkół w naszym powiecie, którzy do tej pory nie mieli okazji zaprezentowania swoich umiejętności i talentu siatkarskiego.

Jednym z wielu takich przykładów jest nasz wychowanek Grzegorz Bociek, reprezentant Polski i zawodnik Plus Ligi w zespole ZAKSA Kędzierzyn Koźle. To właśnie w III LO i Klubie „Wiking”, pod trenerskim okiem Tomasza Migały stawiał pierwsze kroki w siatkówce. Już po dwóch latach ciężkiej pracy zaczął odnosić pierwsze sukcesy w postaci V miejsca w Mistrzostwach Polski Juniorów. Następnie z klubu MUKS „Wiking” w Tomaszowie Maz. wypożyczony został do Skry Bełchatów gdzie spędził dwa lata. Z Tomaszowa trafił na sezon do AZS Częstochowa, a od tego sezonu jest podstawowym atakującym w ZAKSA Kędzierzyn Koźle.

Bardzo dobre występy Grzegorza dostrzegł selekcjoner reprezentacji Polski powołując go do szerokiego składu, gdzie na uniwersjadzie zdobył srebrny medal Mistrzostw Europy. Po tym sukcesie Andrea Anastazji powołał Boćka do pierwszej reprezentacji Polski. Głęboko wierzymy że dobre występy w chwili obecnej w rozgrywkach Plus Ligi Grzegorza Boćka dostrzeże nowy selekcjoner Stefan Antiga i zobaczymy naszego wychowanka na polskich parkietach podczas Mistrzostw Świata 2014.

W ramach turnieju uczestnicy tej imprezy otrzymują pamiątkowe koszulki, a szkoły profesjonalne piłki do siatkówki. Ponadto, walczą o puchary starosty tomaszowskiego i wyróżnienia dla najlepszych zawodników.

Klasyfikacja końcowa po pierwszym turnieju:

1. gimnazjum 6 I pkt 14
2. gimnazjum Rzeczyca pkt 13
3. gimnazjum Komorów pkt 12
4. gimnazjum Lubochnia pkt 11
5. gimnazjum Inowłódz pkt 9
6. gimnazjum 3 pkt 9
7. gimnazjum Popielawy pkt 9
8. gimnazjum 6 II pkt 7

Drugi turniej 11.02.2014. Zapraszamy !

Zdjęcia z turnieju TUTAJ.

Tekst: Tomasz Migała

Podobne

Miksty siatkarskie

Miksty siatkarskie

Już po raz kolejny w naszej szkole w ostatnim tygodniu przed dwumiesięczną przerwą wakacyjną odbyły…