Zaproszenie na Long Walk Plus Expedition

Zaproszenie na Long Walk Plus Expedition

Szkolne Koło Turystyczno-Krajoznawcze w III LO w tym roku świętuje mały jubileusz po reaktywacji w 2004r. Wobec tego postanowiliśmy pochwalić się naszymi osiągnięciami i…ciekawymi znajomymi;)!

Na początek mamy przyjemność zaprosić wszystkich uczniów na spotkanie z podróżnikiem Bartoszem Malinowskim. Opowie on o  niezwykłym projekcie jakim było pokonanie 8.000 km z Jakucka do Kalkuty. Trasa wyprawy wiodła śladem polskiego oficera Witolda Glińskiego i jego towarzyszy, którzy na przełomie 1941/1942 r. uciekli z syberyjskiego łagru z Jakucka przez Mongolię ,Tybet i Nepal.

W 2010 r. Tomasz Grzywaczewski, Bartosz Malinowski i Filip Drożdż postanowili powtórzyć ten wyczyn, a tym samym przypomnieć światu o zapomnianych bohaterach. Przedsięwzięcie stało się swoistym hołdem dla nich i tych, którym nie dane było wrócić z sowieckich łagrów…

„Długi Marsz 70 lat później” – Trailer wyprawy Long Walk Plus Expedition

Termin:17 stycznia 2014 r.-sala gimnastyczna, w samo południe;)!

Bartosz Malinowski-podróżnik, koczownik, przewodnik górski. Niestrudzony odkrywca dzikich i nie zabetonowanych miejsc na Ziemi. Zafascynowany Azją. Konno przemierzał stepy i góry Mongolii, wędrował na wielbłądach, słoniach i innych wierzchowcach. Rowerem przejechał wiele tysięcy kilometrów m.in. przez Mongolię, Chiny, Tybet, Nepal i Himalaje, ale zdecydowanie na własnych nogach czuje się najlepiej. W 2010 roku współorganizował wyprawę śladami Witolda Glińskiego „Long Walk Plus Expedition” z Jakucka do Kalkuty w Indiach. Przez 6 miesięcy przemierzył 8 tys. km na różne sposoby nadając stałe relacje dla Programu Trzeciego Polskiego Radia. W 2007 pokonał pieszo 2500 km podążając Łukiem Karpat z południowej Rumunii do Bratysławy. Przez życie wędruje nieprzetartymi szlakami. W wyprawach towarzyszą mu aparat fotograficzny oraz motta, ”chwytaj dzień” oraz ”maszeruj albo zdychaj”. Lubi niszowe kino, książki oraz słuchać głośno muzyki i skakać pod sceną. Koordynator Festiwalu MediaTravel, przewodnik Grupy Wyprawowej Chate.pl oraz SKPB Łódź, patriota. Nie ma go na FaceBook, naszejklasie itp.; wiec jak mówią nie istnieje. Twierdzi że od tego są nogi by łazić na nich i że trzeba żyć życiem jak by się miało nazajutrz ze śmiercią twarzą w twarz stanąć.

Podobne

Zaproszenie w Beskid Niski

Zaproszenie w Beskid Niski

Szkolne Koło Turystyczno-Krajoznawcze zaprasza w dniach 3-5 października 2018 r. na wędrówkę po Beskidzie Niskim.…