XIV AKCJA GÓRY GROSZA

XIV AKCJA GÓRY GROSZA

 „ Jeden grosz znaczy niewiele, ale Góra Grosza jest największa na świecie”….

Przez dwa tygodnie na terenie naszej szkoły odbywała się ogólnopolska, czternasta edycja akcji zbiórki monet  „Góra grosza”, pod bezpośrednim patronatem Ministerstwa Edukacji Narodowej, prowadzonej przez Towarzystwo Nasz Dom. Opiekunem akcji na terenie szkoły była p. Elżbieta Miksa-Wojtalczyk. Oczywiście swoim rozmachem nie musieliśmy dorównać Wielkiej Orkiestrze, ale serc nam nie zabrakło. Uzbieraliśmy 13077 monet i dla Nas każdy grosz był na wagę złota. Organizacyjnie wspierały nas uczennice klasy drugiej A :

– Agnieszka Pietras

– Pola Królak

– Paulina Psut

Zebraliśmy 306 zł i 33 grosze, co pokazało ofiarność naszych uczniowskich serc oraz wrażliwość na potrzeby innych. Najbardziej w zbiórkę monet zaangażowała się klasa pierwsza C, która zostanie nagrodzona bonusem klasowym.

Zbiórka funduszy wesprze dzieci wychowujące się poza własną rodziną, ośrodki wychowawcze, a nawet domy dziecka w tak odległej Gruzji. Pomaga tworzyć i wspierać finansowo zawodowe rodziny zastępcze. Dzięki tej akcji uczniowie uczyli się podstawowych zasad humanizmu i poznawali, czym jest wolontariat.

Wszystkim  tym, którzy dorzucili choć jeden grosz serdeczne podziękowania!!!

Podobne

Akcja Szczoteczka

Akcja Szczoteczka

Na wiosnę wolontariusze ZSP nr 8 pod kierunkiem p. Anety Albrecht- Geszcz w ramach edukacji…