„Zachowaj równowagę”

„Zachowaj równowagę”

Nasza szkoła od 1 września 2013 przystąpiła do projektu szwajcarsko-polskiego: ” Zapobieganie nadwadze i otyłości oraz chorobom przewlekłym poprzez edukację społeczeństwa w zakresie żywienia i aktywności fizycznej”. zachowaj-sylwetkeJuż teraz na naszych korytarzach można zauważyć plakaty przedstawiające piramidę zdrowego odżywiania oraz piramidę aktywności fizycznej. Na parterze pojawiła się gazetka poświęcona zdrowiu i aktywności fizycznej. Raz w miesiącu uczennica klasy 2A Klaudia Kołodziejska układa zdrowy jadłospis na cały tydzień.  Kolejnym etapem udziału w projekcie będzie zorganizowany przez uczennicę klasy 3B Fatimę Bdewy 6 grudnia turniej piłki siatkowej dla uczniów naszej szkoły. W tym roku planujemy zorganizować kilka imprez sportowo-rekreacyjnych aby zachęcić młodzież do czynnego udziału w  aktywności fizycznej. W sklepiku szkolnym pojawią  się kanapki z pieczywem ciemnym, może uda się wprowadzić  do asortymentu kilka produktów zdrowej żywności. Wszystkich chętnych, którzy byliby zainteresowani udziałem bądź mieliby ciekawe pomysły, które można wprowadzić w naszej szkole dotyczące walki z nadwagą i otyłością oraz zwiększeniem aktywności fizycznej przez młodzież proszeni są o zgłaszanie się do lidera projektu Małgorzaty Chrząszcz.

Więcej o tym projekcie TUTAJ.

Podobne