Konkurs piosenki niemieckiej 2013

Konkurs piosenki niemieckiej 2013

18 stycznia 2013 roku III Liceum Ogólnokształcące w Tomaszowie Mazowieckim zaprosiło młodzież gimnazjów powiatu tomaszowskiego do udziału w Konkursie Piosenki Niemieckiej.
Głównym zamierzeniem organizatorów dzisiejszej imprezy jest zachęcenie młodych ludzi do nauki języka niemieckiego oraz pokazanie im, że szlifowanie języka może odbywać się poprzez zabawę – mówi Jolanta Wizner, nauczycielka języka niemieckiego w Liceum na Nadrzecznej.
Chęć uczestnictwa w imprezie zadeklarowało 5 szkół – Gimnazjum nr4, 6, 7, 8 i Gimnazjum w Komorowie, łącznie 9 zespołów wokalnych. Gimnazjaliści wraz z gospodarzami bawili się świetnie.
Komisja konkursowa wyłoniła zwycięzców. Trzecie miejsce zajął zespół z  Gimnazjum nr 8, drugie przypadło ex aequo Gimnazjum nr 6 i 7, zaś bezkonkurencyjna okazała się uczennica Gimnazjum w Komorowie Karolina Gawarzyńska. Swoją obecnością zaszczycił Naczelnik Wydziału Edukacji Starostwa Powiatowego w Tomaszowie pan Grzegorz Wągrodzki, który wręczył nagrody laureatom, wyróżnionym oraz ich opiekunom. Podzielił się również osobistymi refleksjami z młodzieżą na temat swojej podróży do Niemiec oraz gościnności tego kraju.
W bieżącym roku szkolnym jest to kolejna inicjatywa młodzieży III Liceum, która  z pewnością nabierze charakteru cyklicznego, podobnie jak listopadowy Piknik niepodległościowy. Organizatorzy zapowiadają spotkanie za rok i już dziś zapraszają gimnazjalistów do wspólnej zabawy.

WIĘCEJ ZDJĘĆ TUTAJ

Podobne