„eMDeK” i III LO w Berlinie

„eMDeK” i III LO w Berlinie

Niezwykłą okazję do zaprezentowania swoich talentów mieli młodzi tomaszowianie z Młodzieżowego Domu Kultury, uczestniczący w festiwalu promującym kulturę, który odbywał się w dniach 14 – 16 czerwca 2013 w Berlinie. Wśród nich nie zabrakło reprezentanta III LO.

W Berlinie z „emdeku” była 10-osobowa grupa składająca się z uczestników zajęć plastycznych, fotograficznych i historycznych, a wśród nich uczeń III LO Aleksander Sadowski. W trakcie festiwalu kultury „48 stunden Neukolln” pokazali prace plastyczne, fotograficzne oraz historię Tomaszowa jako miasta różnych kultur. Swoją wystawę zatytułowali „Moje miasto – Tomaszów Mazowiecki”. Odwiedzającym gościom nie tylko opowiadali o swoim mieście, ale także wręczali samodzielnie przygotowane płyty ze zdjęciami, filmem i kultową piosenką Ewy Demarczyk „A może byśmy tak najmilszy, wpadli na dzień do Tomaszowa …”

Wyjazd do Berlina i możliwość spotkania się z ciekawymi ludźmi w różnym wieku był dla mnie bardzo inspirujący. Podobało mi się, że berlińczycy, zarówno polskiego, jak i niemieckiego pochodzenia mogli dzięki naszym prezentacjom poznać Tomaszów Mazowiecki. Pan Fiszbach obiecał, że dalej będzie się angażował w tego typu projekty i wspólnie z nami promował nasze miasto jako ciekawe i przyjazne miejsce o barwnej, wielokulturowej historii – mówi Aleksander Sadowski (IIILO)  z pracowni fotograficznej MDK.

W otwarciu wystawy i spotkaniu z tomaszowską młodzieżą uczestniczyli między innym: przedstawiciele ambasady polskiej, polonijnych władz oświatowych, instytucji kultury, mediów, a także dyrektor polskiej szkoły przy ambasadzie, który wyraził chęć współpracy z Młodzieżowym Domem Kultury.

Berlin 2013

Podobne