Indywidualne Biegi Przełajowe

Rozpoczął się nowy rok szkolny a wraz z nim nowy cykl zawodów sportowych dla szkół ponadgimnazjalnych w ramach LICEALIADY 2013/14.

Pierwszymi tegorocznymi zawodami, w których wzięli udział nasi reprezentanci były indywidualne biegi przełajowe. Zawody odbyły się 24 września 2013 na trasie wyznaczonej koło obiektów Lechii. Dziewczęta rywalizowały na dystansie 1000 metrów a chłopcy na 1500 metrów.

Bardzo dobrze w zawodach tych wypadli reprezentanci III Liceum Ogólnokształcącego. W klasyfikacji punktowej obie nasze reprezentacje zwyciężyły znaczną przewagą nad pozostałymi szkołami.

Szczególną dominację pokazała reprezentacja chłopców gdzie trzech z nich uzyskało awans do zawodów wojewódzkich. Indywidualnym mistrzem powiatu został Piotr Mierzwa a na trzecim stopniu podium stanął Dominik Filipczak. Awans do zawodów wojewódzkich wywalczył także Maciej Świnoga, który zajął 5 miejsce.

Wśród dziewcząt drugie miejsce i awans do zawodów wojewódzkich wywalczyła Wioletta Pawlak a tuż za premiowaną piątką na szóstym miejscu bieg ukończyła Kinga Wysokińska.

Miejsca pozostałych naszych reprezentantów: Paulina Kaczmarczyk 11 miejsce, Marta Galicka 16 miejsce, Martyna Bąk 19 miejsce, Maciej Owczarek 16 miejsce i Adam Kubiak 23 miejsce.

2 października na tej samej trasie odbyły się finały wojewódzkie. W bardzo silnej obsadzie tych zawodów najlepiej z naszych przedstawicieli spisał się Piotrek Mierzwa ostatecznie zajmując 11 miejsce.

Gratulujemy i życzymy dalszych udanych startów.