Ostatki 2012

Ostatki 2012

Ostatki (zapusty, mięsopust) – zakończenie karnawału. Ostatni dzień karnawału (wtorek przed Środą Popielcową) wypada w 2012 roku w dniu 21 lutego. Dość wcześnie gdyż Wielkanoc 2012 wypada już 8 kwietnia.

Ostatki 2012

Pożegnanie karnawału, to okres nasilonych zabaw i bali karnawałowych. Najbardziej chyba znanym i największym balem karnawałowym jest oczywiście Karnawał w Rio de Janeiro rozpoczynający się w ostatni piątek przed Środą Popielcową (w 2010 roku 12 lutego) i trwający przez pięc dni aż do środy nad ranem. Inne słynne bale ostatkowe, to np. wielki bal na Placu Świętego Marka w Wenecji kończący słynny wenecki karnawał; Carnival of Binche w belgijskim mieście Binche; Carnaval of Salvador de Bahia w Salwadorze, czy też karnawał w Nowym Orleanie (USA).

W Polsce nie odbywają się aż tak spektakularne i huczne bale jak w Brazylii czy Wenecji ale jest to także okres szalonych imprez i zabaw.

Uczniowie naszej szkoły również postanowili pożegnać karnawał przebierając się w różnego rodzaju stroje. Gratulujemy pomysłowości. Obok: 3E w akcji.

foto: AD

Podobne

Szkolne Mikołajki

Szkolne Mikołajki

W środę, 06.12 w naszej szkole odbył się Dzień Mikołajkowy. Tradycyjnie, w tym dniu  rozegrany…